Maratony Rowerowe KellysCyklokarpaty w Horyńcu-Zdroju

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

    W sobotę 13 maja 2017 roku Horyniec-Zdrój gościł rowerzystów z całej Polski w ramach Maratonów Rowerowych KellysCyklokarpaty. Około 500 uczestników ścigało się po malowniczych trasach biegnących przez najbardziej atrakcyjne tereny naszej gminy. Ściganie odbywało się na trzech dystansach: Hobby (33 km) - dla początkujących, Mega (53 km) -o średnim stopniu trudności oraz Giga (82 km) dla najbardziej wprawionych.

    Rowerzyści rozpoczęli wyścig z Parku Zdrojowego a następnie jego trasa prowadziła przez Nowiny Horynieckie, Nowe Brusno, Polankę Horyniecką, Werchratę, Niwki Horynieckie i Dziewięcierz. Na trasie maratonów rowerowych uczestnicy przejeżdżali obok rezerwatu przyrody „Sołokija”, bunkrów i umocnień Linii Mołotowa, Kaplicy Matki Bożej w Nowinach Horynieckich oraz Kamieniołomu w Nowym Bruśnie.

    Spotkaniu w ramach KellysCyklokarpaty mimo nie najlepszej pogody towarzyszyła rodzinna atmosfera i świetna zabawa. Sporą atrakcją dla całych rodzin były wyścigi dziecięce JUNIOR XC RACE, które odbyły w centrum miasteczka zawodów.

    Na mecie maratonów na uczestników czekałytradycyjne, horynieckie pierogi, które specjalnie dla uczestników przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy.

Opublikowano: 15 maja 2017 15:13

Kategoria: Aktualności

Maraton Rowerowy KellysCyklokarpaty - 13.05.2017 r.

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 483

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom-web.pl