Rajd Nocny Motocykli Zabytkowych- fotorelacja

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

xnrmx2017.jpg


Rajd Nocny to ponad 150 kilometrów wspólnej rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz najbardziej urokliwych zakątkach Roztocza. To też sprawdzian dla charakterów i umiejętności "rycerzy motocyklizmu".

Rajd Nocny to impreza dla motocyklistów-weteranów, okazja do sprawdzenia wiedzy, umiejętności, sprawności, poznania walorów Roztocza i spotkania w gronie pasjonatów motocykli zabytkowych. Jego celem jest także wzbudzenie zainteresowania mieszkańców Regionu tą szczególną dziedziną motoryzacji, promocja kultury technicznej, dbałości o zabytki techniki, zapoznanie z historią motocyklizmu.

Rajd Nocny to rajd niezwykły. Uczestnicy wyruszają o zmroku i polegają na mapach i zmyśle orientacji. W czasie licznych przystanków pod nocnym niebem sprawdzianom poddana jest ich wiedza na temat dawnej motoryzacji, koncentracja i refleks. Odwiedzają najbardziej atrakcyjne miejsca Roztocza, stale jednak pod reżimem czasu.

W Rajdzie Nocnym szczególnie ważna jest kondycja maszyny i sprawność kierowcy. Motocykle wyprodukowane przed 1982 rokiem i zachowane lub pieczołowicie przywrócone do oryginalnego stanu muszą znieść trudy wielokilometrowej trasy, okrytej nocą, o nawierzchniach często nieutwardzonych. Motocykliści walczą z brakiem snu i zmęczeniem, starając się utrzymać tempo motocyklowego marszu. Cofniemy się wspólnie do czasów kiedy wasze motocykle pachniały nowością a instalacje 12v były odległą przyszłością.

Jeśli jesteś gotów podjąć wyzwanie udziału w Rajdzie Nocnym, chciałbyś spotkać pasjonatów "weteranów" w niezwykłych, zaskakujących okolicznościach- zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na tej stronie i oczekuj na informacje o kolejnej edycji Rajdu.

Trasa rajdu to wyzwanie dla motocyklisty i jego maszyny. Zanim wyruszysz upewnij się, że Twój motocykl jest w nienagannym stanie technicznym, zatankowany, a Ty sam masz wszystkie niezbędne dokumenty z OC i potwierdzeniem badania technicznego włącznie.

źródło:www.nocnyrajdweteranow.pl


Opublikowano: 10 lipca 2017 09:17

Kategoria: Aktualności

X Rajd Nocny Motocykli Zabytkowych- 2017

Wyświetleń: 836

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom-jst.pl