Narodowe Czytanie - Podsumowanie

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

 

W poniedziałek (04.09), Horyniec-Zdrój przyłączył się do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W Gminnym Ośrodku Kultury  czytane było  „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

c_012.jpg

    Narodowe Czytanie w Horyńcu-Zdroju  uroczyście zainaugurowała Elżbieta Majdan, Dyrektor GBP witając wszystkich przybyłych gości oraz Robert Serkis Wójt Gminy Horyniec-Zdrój, który odczytał list prezydenta Andrzeja Dudy, skierowany do uczestników.

   Do głośnego czytania „Wesela” przystąpiło 18 osób. Jako pierwsza rozpoczęła czytanie pani Małgorzata Nisztuk bibliotekarka w Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju, która pełniła również rolę konferansjera. Po niej w kolejnych scenkach dramatu wystąpili: Robert Serkis, Wójt Gminy Horyniec-Zdrój,  Ryszard Lewientowicz wice Dyrektor Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju oraz Marta Lewko, Agata Nesterak ,Tadeusz Dziechciarz i Jacek Szczupak nauczyciele Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju, Mariusz Husiatyński kierownik SDŚ, Teresa Stopa, Elżbieta Majdan  oraz uczniowie Anna Nepelska, Wiktor Krzych, Adrian Krzych, Wiktoria Jajeśnica, Anna Gliniak, Natalia Stopa, Gabriela Golenia.

    Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników akcji, a zwłaszcza do pani Małgorzata Nisztuk. Dziękujemy panu  Dyrektorowi GOK w Horyńcu-Zdroju Januszowi Urban który użyczył nam sali i sprzętu nagłośniającego i Tomaszowi Marcickiemu za pomoc w jego obsłudze.

                                                                                         Elżbieta Majdan


Opublikowano: 06 września 2017 15:15

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 767

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom-jst.pl