Narodowe Święto Niepodległości

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

 

      Narodowe Święto Niepodległości to jeden z najważniejszych dni w roku, kiedy z dumą i radością manifestujemy swoje przywiązanie do wartości narodowych. 11 listopada 1918 roku spełnił się sen milionów Polaków o wolnej i niepodległej Polsce. W naszej gminie obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości miały charakter religijno - patriotyczny.                     

     Obchody święta Niepodległości rozpoczęły się w Nowym Bruśnie uroczystą Msza Św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Bogusław Kornaga proboszcz Parafii w Nowym Bruśnie. Po jej zakończeniu pod Pomnikiem Wolności odbyła się cześć oficjalna, złożenie wiązanek oraz krótki motyw patriotyczny w wykonaniu młodzież z Nowego Brusna.

     Tradycyjnie w ten wyjątkowy dzień w Horyńcu-Zdroju odbywają się zawody pływackie. W tym roku w krytej pływalni "Wodny Świat" CRR KRUS odbyły się organizowane przez Klub Pływacki "Delfin" X Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości. Celem zawodów jest popularyzacja pływania, promocja talentów pływackich oraz uczczenie Święta Niepodległości. W tym roku były to zawody rekordowe ponieważ udział w nich wzięło 260 osób w sześciu kategoriach wiekowych.

     Głównym punktem obchodów Święta Niepodległości była Msza św. w Kościele Zdrojowym odprawiona w intencji ojczyzny przez o. Kazimierza Okrzesika. 

     Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli pod Pomnik Wolności. Tam nastąpiła wspólna modlitwa w intencji bohaterów dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju. Następnie okolicznościowe wystąpienie wygłosił Wójt Gminy Pana Robert Serkis i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pan Marek Wiśniewski. Licznie zgromadzone delegacje z terenu gminy złożyły kwiaty pod Pomnikiem Wolności.  Uroczystość zakończył słowno – muzyczny okolicznościowy występ artystyczny w wykonaniu dzieci i  młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju.

Poniżej zdjęcia z uroczystości 11 listopada

11listopada.jpg 
11 listopada w Nowym Brusnie

11_brusno2.jpg


Opublikowano: 14 listopada 2017 08:07

Kategoria: Aktualności

Święto Niepodległości 11 listopada - 2017 r.

Wyświetleń: 1502

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom-jst.pl