Dyżury JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego informuje, iż w dniach 17 i 24 lutego (soboty) w godzinach 9.00 – 13.00

uruchamia dodatkowe dyżury ekspertów dla mikroprzedsiębiorców obowiązanych do złożenia JPK_VAT.  W tych dniach nasi pracownicy udzielą wsparcia mikroprzedsiębiorcom, którzy do 26 lutego br. po raz pierwszy będą składali  Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) za styczeń 2018 r.

Do autoryzacji i podpisu pliku JPK_VAT mikroprzedsiębiorca może skorzystać z bezpłatnego narzędzia jakim jest Profil Zaufany (eGO). Dzięki temu profilowi można potwierdzać swoją tożsamość w Internecie (służy, jako elektroniczny podpis) i korzystać z wielu usług online na portalach urzędowych. Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby:

· przez system bankowości elektronicznej bez konieczności wychodzenia z domu,

· przez Internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym (lista na stronie www.pz.gov.pl).

Jak założyć Profil Zaufany (eGO) można sprawdzić w serwisie: https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany lub na stronie: www.pz.gov.pl.

 

Potwierdzenia Profilu Zaufanego (eGO) będzie można też dokonać podczas sobotniego dyżuru w urzędzie skarbowym.

 

Od 1 lutego 2018 r. podatnicy VAT otrzymali do dyspozycji nowe, bezpłatne narzędzie do wysyłania JPK_VAT – aplikację e-mikrofirma. E-mikrofirma nie jest programem finansowo-księgowym. E-mikrofirma umożliwia m.in. wystawianie faktur krajowych, zapisywanie faktur zakupu, automatyczne utworzenie ewidencji VAT na podstawie wprowadzonych dokumentów czy dodanie sprzedaży paragonowej. Dzięki niej podatnicy automatycznie wygenerują JPK_VAT (na bazie ewidencji VAT), wyślą go do Ministerstwa Finansów oraz pobiorą Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Więcej informacji na temat JPK można uzyskać na stronie www.jpk.mf.gov.pl .

Opublikowano: 19 lutego 2018 08:13

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 361

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom-jst.pl