Sanatorium Uzdrowiskowe „Bajka” mieści się w zabytkowym pałacu książąt Ponińskich. Położone jest w ścisłym centrum Horyńca, niedaleko od poczty, apteki, kościoła, przystanku autobusowego, sklepów, co stanowi istotne udogodnienie szczególnie dla ludzi starszych lub mających trudności z poruszaniem się.
 

dsc00002jpg [300x225]


  Posiadamy w pełni wyposażoną bazę zabiegową zlokalizowaną we własnym zakładzie przyrodoleczniczym, połączonym bezpośrednio z częścią hotelową. Możliwość korzystania z kompleksowej kuracji bez konieczności wychodzenia na zewnątrz jest dla naszych gości niepodważalnym atutem.

Ośrodek ukierunkowany jest na leczenie
- schorzeń narządu ruchu (choroby reumatologiczne, zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, gościec mięśniowo-ścięgnisty i okołostawowy ),
- neurologicznych( niedowłady wiotkie lub spastyczne, dyskopatie, choroby nerwów i mięśni).

Osiągamy bardzo dobre wyniki w leczeniu
- chorób przemiany materii (cukrzyca),
- dermatologicznych (łuszczyca)
- kobiecych (zmiany pozapalne jajników, zaburzenia miesiączkowania, niepłodność).

Prowadzimy rehabilitację po zabiegach operacyjnych oraz po urazach.
Oferujemy szeroki zakres zabiegów leczniczych w tym:
- kąpiele siarkowe, kwasowęglowe, perełkowe
- okłady i kąpiele borowinowe
- hydroterapia (bicze szkockie, kąpiele wirowe),
- masaże: klasyczny, wibracyjny, mechaniczny, podwodny
- fizykoterapia (pełna oferta),
- laseroterapia
- magnetoterapia
- krioterapia
- rehabilitacja ruchowa w dobrze wyposażonej sali gimnastycznej
- inhalacje i wiele innych.

   Z kuracjuszami pracuje wysoko wykwalifikowany personel medyczny i pomocniczy, posiadający wieloletnie doświadczenie. W leczeniu wykorzystujemy wodę siarkową o optymalnym nasyceniu związkami siarki – 35 - 50mg/l oraz doskonalej jakości borowinę o dużej pojemności wodnej i cieplnej z jednoczesnym małym przewodnictwem cieplnym, co daje potwierdzony bardzo duży (90-95%) stopień poprawy stanu zdrowia leczonych pacjentów.
  Specyficzny mikroklimat sprawia, że szczególnie dobrze czują się u nas osoby cierpiące na choroby układu krążenia, chorobę wieńcową serca i nadciśnienie. Spokój, cisza i położenie w otulinie leśnej powoduje, że również chorzy z zaawansowanymi dolegliwościami nerwicowymi doskonale znoszą tu pobyt.
Horyniecka woda siarczkowo-siarkowodorowa stosowana jest także jako kuracja pitna przy schorzeniach układu pokarmowego, przemiany materii oraz przy zatruciach metalami ciężkimi.
Okłady borowinowe i kąpiele siarkowe wykorzystywane są również jako zabiegi odnowy biologicznej. Siarka działa keratolitycznie i keratoplastycznie (rozmiękczając i przebudowując naskórek), co w widoczny sposób wygładza skórę, borowina ujędrnia i pozwala zwalczać cellulitis.
Sanatorium posiada własny 9- hektarowy park ze starodrzewem, wkomponowaną ścieżką zdrowia oraz dwoma stawami, co stwarza wspaniałe możliwości wypoczynku i relaksu.
Oferujemy zakwaterowanie w pokojach 1- 2- oraz 3-osobowych z łazienką lub umywalką.
Posiłki przygotowujemy wg domowych przepisów, na bazie sprawdzonych i świeżych produktów. Zapewniamy dietę podstawową, lekkostrawną oraz cukrzycową.
Do dyspozycji kuracjuszy mamy wypożyczalnię rowerów, bibliotekę, czytelnię oraz kawiarnię.
Organizujemy liczne wycieczki piesze oraz autokarowe (m. inn. do Lwowa, Zamościa, Łańcuta, Przemyśla), ogniska, wieczorki taneczne.
Lasy otaczające Horyniec bogate są w runo leśne, grzyby i zwierzynę łowną. Stanowią też doskonałe tereny do spacerów również w zimie.

Sanatorium ma podpisaną umowę z NFZ, jest także organizatorem turnusów rehabilitacyjnych z dofinansowaniem ze środków PFRON.
Zapraszamy również na indywidualne pobyty lecznicze, rekreacyjne, połączone z odnową biologiczną lub odchudzaniem.

Dojechać do Horyńca można komunikacją PKS i PKP od strony Rzeszowa przez Jarosław i Lubaczów, od strony Lublina przez Bełżec, Narol, Werhratę. Istnieje również bezpośrednie połączenie autobusowe z Warszawy.

 

Sanatorium Uzdrowiskowe „Bajka”
ul. Sobieskiego 3
37-620 Horyniec-Zdrój
tel: (16) 631 30 44
fax: (16) 631 30 54

 


Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom.pl