„Uzdrowisko Horyniec” Sp. z o.o., słynące z leczniczej borowiny - „Czarnego Złota”, specjalizuje się w leczeniu chorób reumatycznych,  schorzeń narządu ruchu, chorób neurologicznych i osteoporozy.
 

dom_zdrojowy_kopiowaniejpg [300x225]


  Horyniec-Zdrój jest uzdrowiskiem nizinnym położonym w województwie podkarpackim, u progu Roztocza, na terenie Południoworoztoczańskiego Parku Krajobrazowego. Leczniczy mikroklimat, duże zalesienie, bardzo małe uprzemysłowienie okolicy oraz czyste środowisko stwarzają wyjątkowo dobre warunki do leczenia uzdrowiskowego i sprzyjają różnym formom klimatoterapii. W „Uzdrowisku Horyniec” Sp. z o. o. rehabilitacja odbywa się pod okiem wykwalifikowanej kadry medycznej. Pacjent ma zapewnioną całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską.

Podstawą zabiegów leczniczych w uzdrowisku są własne surowce lecznicze:

 • borowina
 • woda siarczkowo-siarkowodorowa

Horyniecka borowina cieszy się opinią jednej z najlepszych w kraju i Europie.

„Uzdrowisko Horyniec” Sp. z o.o. wykonuje następujące zabiegi borowinowe:

 • okłady całkowite i częściowe,
 • kąpiele borowinowe,
 • fasony borowinowe,
 • zawijania borowinowe,
 • jontoforezę borowinową,
 • galwanoborowinę.

   Zabiegi borowinowe wywołują miejscowe przegrzanie tkanek, co prowadzi z jednej strony do likwidacji ognisk zapalnych, z drugiej do wydalenia z organizmu substancji szkodliwych takich jak: sole, tłuszcze, cholesterol, kwas moczowy. Specyficzne właściwości borowiny wywierają też efekt przeciwbólowy i rozkurczowy. Z tych też powodów zabiegi borowinowe są skuteczne w leczeniu chorób narządów ruchu, reumatycznych oraz niektórych chorób kobiecych.

  Drugim naturalnym, niezwykle cennym surowcem leczniczym „Uzdrowiska Horyniec” występującym stosunkowo rzadko, jest woda siarczkowo-siarkowodorowa. Jest to woda słabozmineralizowana o odczynie zasadowym, co powoduje że działa na skórę rozmiękczając i przebudowując naskórek. Kąpiele w wodzie siarczkowo-siarkowodorowej są pomocne w leczeniu wielu schorzeń: chorobie chrząstki stawowej, zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, stanach pooperacyjnych, stanach pourazowych narządu ruchu, nerwobólach przewlekłych i dolegliwościach korzonkowych, niedowładach kończyn dolnych, a także w chorobach narządu rodnego i chorobach skóry.

Jest ona wykorzystywana do następujących zabiegów:

 • kąpiel siarczkowo-siarkowodorowa w wannie,
 • kąpiel siarczkowo-siarkowodorowa w basenie z ćwiczeniami,
 • kąpiel perełkowa w wodzie siarkowo-siarkowodorowej.

Wodę siarczowo-siarkowodorową stosujemy także w krenoterapii – kuracji pitnej. Wskazaniami do krenoterapii są:

 • choroby dróg oddechowych,
 • choroby przewodu pokarmowego,
 • zaburzenia przemiany materii,
 • zatrucia metalami ciężkimi.

Posiadamy unikalny w skali kraju basen leczniczy wypełniony wodą siarczkowo-siarkowodorową, w którym prowadzone są ćwiczenia rehabilitacyjne.

W nowoczesnym, w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych Zakładzie Przyrodoleczniczym wykonujemy ponad 50 zabiegów leczniczych z zakresu: balneoterapii, wodolecznictwa, elektro- i światłolecznictwa, a także kinezyterapii. Należą do nich: zabiegi borowinowe, kąpiele: w wodzie siarczkowo-siarkowodorowej, kwasowęglowe, wirowe nóg i rąk, perełkowo-ozonowe; masaże: klasyczny, wibracyjny, podwodny; natrysk szkocki, inhalacje, okłady parafinowe, jonoforeza, diadynamik, terapuls, ultradźwięki, krioterapia miejscowa, lampy sollux i solaris, magnetoterapia i laseroterapia, gimnastyka indywidualna, zbiorowa i przyrządowa.

Nowością w naszej ofercie zabiegowej są masaże relaksacyjne: masaż gorącymi kamieniami, masaż relaksacyjny, masaż limfatyczny, fasony siarkowe.

„Uzdrowisko Horyniec” dysponuje 200 miejscami noclegowymi o zróżnicowanym standardzie, stołówką, salą gimnastyczną, pijalnią wód, kawiarnią, salonem kosmetycznym i fryzjerskim, zapleczem rekreacyjnym, parkingami. Goście mają bezpłatny dostęp do Internetu.

Posiadamy również salę konferencyjną mieszczącą 80 osób, wyposażoną w niezbędny sprzęt multimedialny, która jest przystosowana do organizacji różnego rodzaju szkoleń, konferencji, narad czy seminariów.

Spółka jest również producentem wody źródlanej „Horynianka” oraz napojów smakowych na bazie wody źródlanej pochodzącej z własnych ujęć.

 "Uzdrowisko Horyniec"
Spółka z o.o.

37-620 Horyniec-Zdrój
ul. Sanatoryjna 3
tel. (016) 631 30 88
fax. (016) 631 33 55

web: www.uzdrowisko-horyniec.com.pl
e-mail: biuro@uzdrowisko-horyniec.com.pl

 

Uzdrowisko Horyniec-Zdrój

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom.pl