Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS to  największy kompleks rehabilitacyjny w Horyńcu-Zdroju. Obiekt położony jest w dzielnicy uzdrowiskowej w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczego Południoworoztoczańskiego  Parku Krajobrazowego. W obiekcie Centrum znajduje się kryta pływalnia „Wodny Świat” z pełnowymiarowym basenem pływackim, basenem rehabilitacyjno-rekreacyjnym z hydroatrakcjami, zjeżdżalnią rurową, jaskinią solną i sauną fińską. Centrum posiada własny park z alejkami spacerowymi. Organizowane są atrakcyjne wycieczki piesze i rowerowe po Roztoczu  oraz autokarowe do Lwowa, Zamościa, Łańcuta, Leżajska, Przemyśla i Krasiczyna.
 

budynek_10jpg [300x195]

Oferujemy pokoje 1 i 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, TV, bezprzewodowym dostępem do Internetu, korzystanie z siłowni, wypożyczalni rowerów, kijków Nordic Walking, biblioteki, bilardu, tenisa stołowego i boisk sportowych.

Leczymy choroby  oraz zaburzenia  funkcji narządu ruchu  z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych: doskonałej borowiny z miejscowych złóż  oraz wód siarczkowo-siarkowodorowych, oraz z wykorzystaniem zabiegów z zakresu hydroterapii, kinezyterapii, światłolecznictwa termoterapii, elektroterapii, magnetoterapii i masaży.

Wskazaniami do leczenia  realizowanego w Centrum są :

- Choroby reumatoidalne narządu ruchu a szczególnie: reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów, dna moczanowa,

- Choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i pozostałych stawów,

- Stany pourazowe kości, stawów, tkanek miękkich,

- Stany po operacjach ortopedycznych i neurochirurgicznych: zapaleniach kości, plastyce mięśni, ścięgien, nerwów i naczyń, operacyjnych nastawieniach zwichnięć stawów, usuniętych dyskach.

- Wady postawy i skrzywienia kręgosłupa z przewlekłym zespołem bólowym powodujące upośledzenie sprawności ruchowej,

- Zaburzenia funkcji narządu ruchu w chorobach układu nerwowo-mięśniowego w tym: stany po udarach mózgu nie wcześniej niż po upływie sześciu miesięcy od wystąpienia udaru przy zachowanej zdolności do samoobsługi, stwardnienie rozsiane w okresie remisji, choroby i następstwa urazów układu nerwowego z uszkodzeniem neuronu obwodowego z zespołami bólowymi oraz upośledzeniem czynności ruchowych.

- Zespoły przeciążeniowo - bólowe tkanek miękkich.

Łagodny, słabobodźcowy klimat z cechami kontynentalnego sprzyja dobremu samopoczuciu pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, a zwłaszcza chorujących na nadciśnienie tętnicze.

Prowadzimy:

- Rehabilitację leczniczą KRUS

- Pobyty rehabilitacyjne indywidualne

- Uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych (NFZ)

- Uzdrowiskową rehabilitację dla dorosłych w sanatorium uzdrowiskowym (NFZ)

- Rehabilitację ogólnoustrojową w ośrodku dziennym (NFZ)

- Turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem PFRON 

- Pobyty rehabilitacyjno-wypoczynkowe

 

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

ul. Sanatoryjna 2
37-620 Horyniec-Zdrój
Informacje i rezerwacja miejsc:
tel. 16 631-30-04, 16 631-30-58
e-mail: crrhoryniec@krus.gov.pl
www.crr-horyniec.pl

 

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom.pl