IV Roztoczański Rowerowy Rajd „Niepodległości”

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

Szanowni Państwo!
Sympatycy aktywnego odpoczynku!
Cykliści!

Pragniemy z przyjemnością poinformować, że trwają przygotowania do kolejnego, IV Roztoczańskiego Rowerowego Rajdu – Green Velo 2018, do którego w nazwie dodano „Niepodległości”. Chcielibyśmy nazwą, a w szczególności poprzez specjalnie wyznaczony przebieg trasy, uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to niesamowita okazja do zademonstrowania przez Nas wszystkich swej polskości oraz umiłowania wolności.

Trasa rajdu o długości ponad 70 km, zaplanowana jest na dzień: 26 maja 2018 roku i przebiegać będzie przez piękne tereny podkarpackiej części Roztocza Wschodniego, w obrębie gmin: Lubaczów, Horyniec – Zdrój, Narol i Cieszanów.

Zaprezentujemy uczestnikom rajdu miejsca oraz symbole z przeszłości upamiętniające wydarzenia związane z walką o niepodległość, między innymi: pomniki, mogiły i krzyże niepodległości usytuowane w miejscowościach: Lubaczów, Podlesie, Horyniec-Zdrój, Nowe Brusno, Płazów. Uroczyste rozpoczęcie rajdu nastąpi przy „Pomniku Niepodległości, Bohaterów i Ofiar II Wojny Światowej” w Lubaczowie, a zakończenie w Cieszanowie.

Uczestnicy rajdu otrzymają okolicznościowe koszulki z orłem, którego grafika nawiązuje do figury orła umieszczonego na pomniku, który powstał z  inicjatywy oficerów w stanie spoczynku w 1928 r. Umieszczono go na mogile polskich żołnierzy poległych w Horyńcu i jego okolicach w latach 1918-1919. Wykonany został z piaskowca wapiennego wydobywanego w pobliskim Bruśnie Starym. Przedstawia orła zrywającego się do lotu z cokołu – kolumny oraz siedzącego u podstawy kolumny żołnierza z karabinem.

Ponadto każdy z uczestników otrzyma folder opisujący i ilustrujący wszystkie odwiedzane na trasie miejsca pamięci, który specjalnie na ten cel przygotowany i wydany będzie przez Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Udział w rajdzie to dobra też okazja, by poznać malownicze tereny podkarpackiej części Roztocza, również Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, łącząc edukację patriotyczną z rekreacją i wypoczynkiem.

Serdecznie zapraszamy w dniu 26 maja 2018 r. na start

IV Roztoczańskiego Rowerowego Rajdu „Niepodległości” – Green Velo 2018, w Lubaczowie.

Więcej informacji w zakresie: regulaminu rajdu, zasad rejestracji uczestnika rajdu, dokładniejszego opisu trasy, itp., będziemy zamieszczać w miarę zbliżania się do ostatecznego terminu rozpoczęcia rajdu.

Link do strony

źródło:http://powiatlubaczowski.pl

Opublikowano: 23 maja 2018 15:11

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 780

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom-jst.pl