XVI Gala Myśliwska i IV Powiatowy Festiwal Tradycji i Kuchni Myśliwskiej

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

      9 września 2018r. w Horyńcu – Zdroju  odbyła się XVI edycja gali Myśliwskiej. W ramach gali myśliwskiej Polski Związek Łowiecki świętował 95 rocznicę utworzenia, oraz odbył się IV powiatowy Festiwal Tradycji i Kuchni Myśliwskiej. 

    Uroczystość rozpoczęła uroczysta Msza Święta celebrowana przez biskupa pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej Stanisława Jamrozka oraz kapelanów myśliwych z okręgu przemyskiego.

    Mieszkańcy gminy, kuracjusze i zaproszeniu goście licznie odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów odwiedzając w niedzielne popołudnie Park Zdrojowy.

    Organizatorzy zapewnili gościom wiele interesujących atrakcji, koła łowieckie przygotowały stoiska z trofeami myśliwskimi. Dzieci licznie brały udział w konkursach plastycznych, łamigłówkach i zagadkach związanych z przyrodą i łowiectwem.  Swoich sił spróbować można było na strzelnicy wirtualnej i łuczniczej. Drapole.pl czyli Piotr Zadworny opowiadał o ptakach drapieżnych, które można było zobaczyć na żywo, a każdy odważny mógł je pogłaskać i sfotografować. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja psów ras myśliwskich. Całą uroczystość uświetniali chórzyści i hejnaliści myśliwscy.

     Nie brakowało również  konkursów dla dorosłych. Wśród rywalizujących ze sobą kół łowieckich wybrano najlepszą nalewkę oraz potrawę z dziczyzny. Wręczenie odznaczeń łowieckich, ślubowanie myśliwskie i wręczenie pucharów zwycięzcom konkursów strzeleckich to ważna chwila dla wszystkich miłośników łowiectwa i myślistwa.

 

gala_mysliwska.jpg

W programie:

14:30 Msza św. Hubertowska w kościele zdrojowym w Horyńcu-Zdroju

15:20 Rozpoczęcie części oficjalnej w Parku Zdrojowym (m.in. wystąpienia organizatorów i gości, wręczenie odznaczeń łowieckich oraz pucharów z zawodów strzeleckich o Puchar XVI Gali Myśliwskiej, Starosty Lubaczowskiego oraz Wójta Gminy Horyniec Zdrój)

16:15 Prezentacja ptaków drapieżnych „Drapole” Piotr Zadworny

16:55 Koncert Sygnalistów Myśliwskich

17:10 Prezentacja Psów Ras Myśliwskich

17:30 Występ Chóru Myśliwskiego z Zamościa

18:00 Ogłoszenie wyników konkursów

18:15 Pokaz wabienia jeleni

19:00 Występ gwiazdy wieczoru- zespów „Eliksir” i „Maczo”

20:00 Zabawa taneczna pod gwiazdami

Dodatkowe atrakcje podczas imprezy: jedyna w Polsce strzelnica laserowa z rzutkami, wystawa trofeistyki, pokazy kulinarne i degustacje dziczyzny, wystawy kolekcjonerskie, atrakcje dla dzieci.

Galę poprowadzi Przemysław Malec – myśliwy, prowadzący  program o łowiectwie  „Magazyn Darz Bór ” w telewizji Adventure HD.

Opublikowano: 10 września 2018 18:38

Kategoria: Aktualności

XVI Gala Myśliwska

Wyświetleń: 3209

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom-jst.pl