Otwarta Strefa Aktywności (OSA) w Horyńcu-Zdroju

 (link otworzy duże zdjęcie)

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to nowy, rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Miło nam poinformować, iż nasza gmina w ramach programu otrzymała dofinansowanie na budowę otwartej strefy aktywności w wariancie rozszerzonym z dofinansowaniem pokrywającym 48,8% kosztów budowy. Zadanie zostało zrealizowane zgodnie z Umową nr 2018/0329/1079/SubA/DIS/OSA.

Zewnętrzna siłownia mieści się na ul. Jana III Sobieskiego, tuż obok przedszkola w Horyńcu-Zdroju. W jej skład wchodzą następujące urządzenia : biegacz, drabinka, orbitrek, wioślarz, wahadło i steper na słupie, twister, prasa nożna, wyciskanie siedząc, wyciąg górny, drabinka wielofunkcyjna, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci: linarium stożek, zestaw Orbis, kółko i krzyżyk, a także strefa relaksu: stolik do gry w szachy i chińczyka.
Siłownia zewnętrzna jest miejscem ogólnodostępnym, przeznaczonym dla wszystkich:  dorosłych, dzieci, młodzieży oraz seniorów, zarówno tych w pełni sprawnych ruchowo jak i tych, którym większa aktywność fizyczna będzie bardzo przydatna z punktu widzenia zdrowotnego. Otwarte Strefy Aktywności  to miejsce przeznaczone do spotkań i rekreacji dla wszystkich grup wiekowych.

Pierwsza edycja ministerialnego Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Aż 1416 samorządów złożyło wnioski do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozytywnie zaopiniowano 792 wniosków na łączną kwotę ponad 54 mln zł. Kryterium decydującym o przyznaniu dofinansowania był dobrze opracowany wniosek wraz z projektem oraz wskaźnik zamożności gminy, co pozwoliło na priorytetowe rozpatrzenie potrzeb mniej zamożnych gmin.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z siłowni zarówno tych starszych, jak i tych najmłodszych. Mamy nadzieję, iż nowo powstała OSA będzie cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy. Wyjdźmy z domów, odłóżmy na chwilę komputery i tablety, dajmy przykład najmłodszym jak mile spędzić czas na świeżym powietrzu. Cieszmy się wspólnie spędzonym czasem z korzyścią dla naszego zdrowia.

Opublikowano: 12 października 2018 09:12

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1249

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom.pl