Narodowe Święto Niepodległości w Horyńcu-Zdroju

 (link otworzy duże zdjęcie)

     Uroczystości związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości w Horyńcu-Zdroju odbywać się będą w Nowym Bruśnie i Horyńcu-Zdroju.

     W czwartek 8 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju o godz. 9:30 odbędzie się uroczysta akademia dla dzieci przedszkolnych, a o godz. 10:15 uroczysta akademia dla uczniów szkoły podstawowej.

      W piątek 9 listopada o godz. 11:00 odbędzie się uroczysty apel przed obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego,
a o godz. 11:11 uczniowie Szkoły Podstawowej wezmą udział w akcji Niepodległa do hymnu!

     W niedzielę 11 listopada obchody Święta Niepodległości rozpoczną się w Nowym Bruśnie o godz. 11.00 uroczystą mszą św. w intencji ojczyzny w Kościele Parafialnym w Nowym Bruśnie, po której odbędzie się poświęcenie figury Chrystusa Zmartwychwstałego w tamtejszym Pomniku Wolności. Figura taka znajdowała się w pierwotnej wersji Pomnika Wolności z 1928 roku.

     W Horyńcu-Zdroju uroczystości rozpoczną się mszą św.  o 14.30 w Kościele Zdrojowym, po której mieszkańcy Horyńca-Zdroju przejdą we wspólnym marszu pod Pomnik Wolności. W Mauzoleum Wojskowym zostanie poświęcona tablica upamiętniająca żołnierzy polskich, którzy zginęli w walce o Polskę. Wśród upamiętnionych żołnierzy są m.in. Stanisław i Ludwik Gilowscy.

    Po zakończeniu tych uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury z okolicznościowym programem patriotycznym wystąpi młodzież ze Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju.

11listopadahoryniec.jpg

Opublikowano: 05 listopada 2018 13:22

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Plakat [756.67 KB]

11listopadahoryniec.jpg [254.31 KB]

Wyświetleń: 1462

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom.pl