„100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę” w Gminie Horyniec-Zdrój

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

W całym kraju Powstało mnóstwo najróżniejszych pomysłów, aby uczcić i upamiętnić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Samorząd Województwa Podkarpackiego wystąpił z inicjatywą, aby w ramach obchodów tak ważnego dla nas wszystkich święta, zorganizować akcję posadzenia 100 drzew miododajnych na terenach gmin naszego województwa. Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl  zaprosił do współpracy wszystkie jednostki samorządu terytorialnego województwa. Chęć współpracy zgłosiły 103 samorządy, którym zostało przekazanych 10 400 sztuk sadzonek.

Z tej okazji serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy oraz gości i kuracjuszy na akcję sadzenia drzew miododajnych, która odbędzie się w sobotę 10 listopada 2018 r. 
Miejsce spotkania – plac przed wejściem na Krytą Pływalnię „Wodny świat” godz. 13:00.

Drzewa zostaną posadzone w pobliżu CRR KRUS, nieopodal miejsca, w którym już w przyszłym roku rozpocznie się budowa traktu spacerowego. Aleja drzew miododajnych będzie więc nie tylko doskonałą pamiątką uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, ale w przyszłości stanowić będzie idealną ozdobę traktu, który stanie się ogólnodostępnym miejscem spotkań dla naszych mieszkańców, gości oraz kuracjuszy.  Ponadto akcja wpłynie na wzbogacenie środowiska przyrodniczego, powiększenie bazy pożytków dla pszczół, a tym samym na poprawę bioróżnorodności terenu naszej gminy.

Chętnych zapraszam do przyniesienia ze sobą tabliczki (kartki) z imieniem, nazwiskiem oraz datą sadzenia drzew. Będzie istniała możliwość zrobienia sobie zdjęcia pamiątkowego z własnoręcznie posadzonym drzewem, co w przyszłości może okazać się pamiątką dla przyszłych pokoleń, mającą niezrównaną wartość sentymentalną.

 

Wójt Gminy Horyniec-Zdrój
Robert Serkis       

Opublikowano: 08 listopada 2018 13:45

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Plakat [233.24 KB]

Wyświetleń: 1416

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom-jst.pl