Informacja o planowanej budowie drogi

 (link otworzy duże zdjęcie)

    

     Wójt Gminy Horyniec-Zdrój informuje, że wniosek na budowę nowej drogi w Dzielnicy Uzdrowiskowej w Horyńcu-Zdroju – obwodnica Dzielnicy Lecznictwa Uzdrowiskowego, znalazł się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Na Lata 2016-2019.

     Przewidziana do budowy droga będzie miała długość 0,502 km i łączyć się będzie bezpośrednio z drogą powiatową nr 1662 R Nowe Brusno – Horyniec poprzez planowane do budowy skrzyżowanie oraz drogą gminną nr 105064 R. Planowany termin zakończenia realizacji zadania: październik 2019 r.

     Powstanie drogi spowoduje zmniejszenie ruchu na drodze powiatowej nr 1662 R Nowe-Brusno - Horyniec-Zdrój, biegnącej przez Dzielnicę Uzdrowiskową, z której korzystają mieszkańcy Nowego Brusna, społeczeństwo Horyńca-Zdroju oraz ogromna liczba turystów i kuracjuszy, leczących się w sanatoriach, a także pracownicy sanatoriów oraz krytej pływalni „Wody Świat”. Na w/w drodze powiatowej panuje wzmożony ruch w ciągu dnia, co stwarza  niebezpieczeństwo dla kuracjuszy, a także mieszkańców gminy, głównie dzieci, uczęszczających na zajęcia odbywające się codziennie na pływalni.  Budowa drogi przyczyni się do zmniejszenia poziomu hałasu w dzielnicy Uzdrowiskowej, co pozytywnie wpłynie na poprawę komfortu kuracjuszy przebywających w ośrodkach lecznictwa uzdrowiskowego.

Lista wniosków została opublikowana na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie pod adresem:

https://rzeszow.uw.gov.pl/nppdl/2016-2019-termin-realizacji-2019/


Wartość zadania wynosi: 993 455,18 zł i w 50% zostanie dofinansowana ze środków Wojewody Podkarpackiego w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

obwodnica_uzdrowisko.jpg

Opublikowano: 19 listopada 2018 10:41

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Obwodnica- uzdrowisko [539.84 KB]

Wyświetleń: 1108

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom-jst.pl