Spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem

 (link otworzy duże zdjęcie)W dnia 6 grudnia 2018r. zawitał do nas wyjątkowy gość. Był nim Wiesław Drabik autor ponad 200 książeczek dla dzieci.


Wiesław Drabik urodził się w Krakowie i tam ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą. Obecnie mieszka w Wieliczce. Początkowo  zajmował się tworzeniem ilustracji a później pisaniem, którym zajmuje się już dwadzieścia lat. A zaczęło się od przypadku. Jego córka, będąc dzieckiem, miała zadaną pracę domową - napisać wiersz o wiośnie. Ale jak to czasami bywa, zapomniała jej odrobić. Tata - Pan Wiesław  szybciutko wymyślił córeczce piękny wierszyk, który bardzo się spodobał. Wkrótce autorowi zaproponowano napisanie książki o smoku. To wtedy powstała "Bajka o smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków". I tak zaczęła się przygoda z wymyślaniem bajeczek, która trwa do dziś.

Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju.

Pan Wiesław spotkał się z uczniami klas I  Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju i przedszkolakami grupy Poszukiwacze i Odkrywcy.

Spotkania przebiegały w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Autor opowiedział dzieciom jak powstają książki oraz przeczytał fragmenty swoich bajek. Zadawał wiele zabawnych zagadek a mali czytelnicy rwali się do odpowiedzi. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były naklejki,  zakładki do książek oraz kalendarze. Osoby, które uzbierały ich najwięcej otrzymały w nagrodę książki z dedykacją pisarza. Sympatyczny pisarz wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane mu pytania i oczywiście wiele rymował. Ma do tego wyjątkowy talent. Rymami i anegdotami sypie jak z rękawa. Na koniec każde dziecko mogło poprosić o autograf i zakupić książeczkę pisarza.

Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci. Tym, którym nie udało się zdobyć książeczki zapraszamy do naszej gminnej biblioteki. Mamy w swoich zbiorach  bajeczki pana Wiesława Drabika. Zapraszamy do biblioteki i czytania!                                                                       

 E.Majdan- Dyrektor GBP w Horyńcu-Zdroju

Opublikowano: 10 grudnia 2018 16:56

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 341

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom-jst.pl