Finał 40. Biesiady Teatralnej

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

 

40 Biesiada Teatralna której gospodarzem jest gmina Horyniec-Zdrój przeszła w niedzielę do historii. Przepełnieni wrażeniami po trzech dniach maratonu teatralnego gratulujemy zwycięzcom:

W kategorii zespołów teatralnych małych form

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 4 000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego otrzymuje Teatr Persyflaż z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie za spektakl Za Kulisami wg Opowiadań Antoniego Czechowa. 

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu trafia do Teatru Budka Telefoniczna z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu za spektakl „Cichość" w reżyserii Anety Ćwieluch.

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 500 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój – dla Teatru THE M.A.S.K Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski za przedstawienie „Księżniczka na opak wywrócona" w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego.

 

W kategorii indywidualnych dokonań twórczych

Złotą Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2 000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Lubaczowskiego – otrzymuje Marta Pohrebny za monodram „Słodka" w reżyserii Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek.

Srebrną Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 500 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu otrzymuje Jarosław Filipski za reżyserię i ideę spektaklu „Wyspa"Teatru Narybek From Poland.

Brązową Misę Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1 000 zł ufundowaną przez Dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu dla Jozefa Bajonoka za rolę Wienniczki w spektaklu Moskwa Pietuszki Teatru DS.Ci-PR-CHA w reżyserii Petera Luptovskiego.

 

Nagroda specjalna „Róża Horyniecka" w wysokości 500 zł ufundowana przez Uzdrowisko Horyniec spółka z o.o trafia do Ryszarda Jakubisiaka i aktorów z warszawskiego Teatru Parabuch za spektakl Szczęście Frania Włodzimierza Perzyńskiego.

W sobotę mogliśmy gościć Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla który obejrzał wieczorne spektakle wraz z plenerowym pokazem Lwowskiego Teatru Woskresinnia w Parku Zdrojowym, a następnie w Cafe Sanacja wspólnie z organizatorami i uczestnikami przy urodzinowym torcie zaśpiewał symboliczne 100 lat na cześć Biesiady.

Cieszymy się, że tak niezwykła impreza jaką jest Biesiada Teatralna już po raz czterdziesty przyciągnęła tak dużą ilość teatrów i młodzieży z całej Polski.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie na spektakle i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji.

Opublikowano: 19 lutego 2019 20:56

Kategoria: Aktualności

40 Biesiada Teatralna – Horyniec-Zdrój 2019

Wyświetleń: 346

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom-jst.pl