Dni Horyńca-Zdroju

 (link otworzy duże zdjęcie)      Tegoroczne Dni Horyńca-Zdroju obfitowały w wiele atrakcji. W sobotę odbyły się maratony rowerowe Cyklokarpaty w których uczestniczyło prawie 500 cyklistów. Najdłuższa trasa mierzyła 103 kilometry, a zwycięzcą był Marcin Rydel z wynikiem 4 godziny 12 sekund. Mieliśmy również zawodnika z Horyńca-Zdroju - Janusz Kornaga zajął drugie miejsce na tym samym dystansie w swojej kategorii wiekowej z wynikiem 5 godzin 44 minuty - gratulujemy!

      Kolejnym punktem obchodów był wieczorny koncert zespołu Raz Dwa Trzy - który jednocześnie otwierał tegoroczną trzecią edycję Art Festiwalu. Wspaniały koncert wybitnych muzyków ściągnął do Horyńca-Zdroju sporą widownię, a sam koncert możemy uznać jako jeden z najlepszych jaki mieliśmy w naszej miejscowości.

      Niedziela rozpoczęła się od Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Horyniec-Zdrój podczas którego drużyna z naszej miejscowości zdobyła pierwsze miejsce pokonując w finale Gwiazdę Wielkie Oczy 2:0.

     O 15:30 rozpoczął się natomiast Festiwal Borowiny Czarnego Złota Ziemi Horynieckiej podczas którego wystąpiły kapele ludowe, odbyły się prezentacje naszych uzdrowisk, konkurs wiedzy o naszej gminie. Dla najmłodszych były darmowe dmuchańce a lokalne Koła Gospodyń Wiejskich startowały w konkursie na najlepsze danie jednogarowe. Wygrały Panie z KGW Horyniec-Zdrój - gratulujemy!

      Wieczorną gwiazdą był Dziani i jego Gwiazdy Cygańskie. Całość obchodów Dni Horyńca-Zdroju zamknęła zabawa taneczna z zespołem NaNowo.


Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do uczestnictwa w trwającym przez kolejne sześć tygodnie Art Festiwalu. Dokładny program można znaleźć na stronie internetowej:

http://www.artystycznyzdroj.pl

Opublikowano: 09 lipca 2019 07:49

Kategoria: Aktualności

Dni Horyńca-Zdroju 2019

Wyświetleń: 653

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom.pl