Gminna Biblioteka Publiczna dostępna dla czytelników

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju informuje, że od 4 maja będzie dostępna dla czytelników.
Wypożyczanie książek będzie jednak odbywać się na nowych zasadach.


W dniu 29 kwietnia 2020 r. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu II etapu znoszenia restrykcji związanych z COVID-19, w tym także o częściowym znoszeniu ograniczeń związanych z działalnością instytucji kultury i możliwości otwarcia bibliotek w dniu 4 maja 2020 r.

W trosce o czytelników i pracowników GBP w Horyńcu-Zdroju oraz podległych jej filii bibliotecznych w Nowym Bruśnie i Werchracie opracowane zostały nowe procedury bezpiecznego wypożyczania książek zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej i Sanepidu:

1. Odbiory i wypożyczenia książek będą się odbywały w przedsionku Biblioteki codziennie od poniedziałku do piątku: od 8.00 do 16.00

- Filia Nowe Brusno od 13.30 do 15.30

- Filia Werchrata od 11.00 do 15.00

2. e-mailem na adres: gbphorynieczdroj@gmail.com – termin zwrotu wyznaczany jest zgodnie z Regulaminem korzystania ze zbiorów, w zależności od statusu egzemplarza i statusu użytkownika. Wyjątkowo istnieje możliwość wypożyczenia 5 egzemplarzy  na okres 1 miesiąca,

telefonicznie – 16 63 13 412

3. Użytkownicy zainteresowani odbiorem zamówionych książek proszeni są o kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu i godziny zwrotu i odbioru egzemplarzy.

4. Przygotowane do odbioru książki są zarejestrowane na indywidualnym koncie użytkownika w systemie bibliotecznym. Użytkownik jest zobowiązany do weryfikowania stanu konta oraz przestrzegania terminów zwrotu widocznych na liście wypożyczeń (z zastrzeżeniem, że terminem wypożyczenia jest data realizacji zamówienia i przygotowania książki do odbioru, a nie data odbioru książki przez użytkownika). Termin zwrotu wyznaczany jest zgodnie z Regulaminem korzystania ze zbiorów, w zależności od lokalizacji i statusu egzemplarza.

5. Książki  przed wypożyczeniem muszą przejść czternastodniową kwarantannę.

6. Skorzystanie z rozwiązań tymczasowych, proponowanych niniejszą procedurą, oznacza jej akceptację w całości przez Użytkownika.

7. Powyższe regulacje obowiązują od 4 maja 2020r. do odwołania.

 

Czytelnikom przypominamy o obowiązku noszenia rękawiczek i maseczek !

Opublikowano: 04 maja 2020 11:43

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 300

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom.pl