Darmowa pomoc prawna

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

 

 

Potrzebujesz bezpłatnej porady prawnej zgłoś się punktu darmowych porad prawnych działających w Powiecie Lubaczowskim.

Teraz jako osoba z niepełnosprawnością, której nie stać na poradę komercyjną możesz uzyskać wsparcie bezpłatne. Wystarczy podczas wizyty złożyć oświadczenie, że nie jesteś w stanie ponieść kosztów za odpłatne usługi prawnicze.

Podczas spotkania możesz liczyć na pomoc w sporządzaniu projektów pism w określonych sprawach. Zostaniesz poinformowany o stanie prawnym, przysługujących uprawnieniach oraz spoczywających na Tobie obowiązkach, także w związku z toczącym się już postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo administracyjnym.

Jeżeli jesteś osobą ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, która nie może stawić się w punkcie osobiście albo potrzebujesz tłumacza języka migowego skontaktuj się z starostwem powiatowym, punktem porad i sprawdź możliwości  dostosowania usług do twoich potrzeb.

Informacje teleadresowe, a także na temat zakresu porad prawnych i obywatelskich znajdziesz na stronie internetowej  http://lubaczow.powiat.pl/x_starostwo_powiatowe/4_kompetencje_wydzialow_i_samod/13_nieodplatna_pomoc_prawna/

Na stronie znajdują się adresy i godziny otwarcia punktów darmowej pomocy prawnej. Przed wizytą należy umówić się na spotkanie. Warto też zgłosić swoje potrzeby wynikające z niepełnosprawności.

 

Przydane informacje znajdziesz też na https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/pl/

Opublikowano: 04 marca 2019 14:13

Kategoria: Komunikaty

Filmy:

Wyświetleń: 573

Gmina Horyniec-Zdrój

Realizacja: IDcom.pl